Ürün İadesi Şartları

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1- Alıcı cayma hakkını kullanmak istiyorsa; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Aksi halde yapılmak istenilen iadeler kabul edilmemektedir.

2- İade etmek istediğiniz ürün, teslim aldığınız ürüne ait orjinal paketi ile geri gönderilmelidir. Orjinal kutuda herhangi bir yıpranma, yırtılma, deforme edilme, yapıştırılma, bantlama ve kutu orjinalliğine zarar verecek herhangi bir durumda iade işlemi kabul edilemez. Ürün teslim aldığınız ilk haliyle geri iade yapılmalıdır.

3- İade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu ile gönderilmelidir.

4- Ürün iadeleri ürün faturası ile birlikte yapılmalıdır.

5- Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen "Ürün Birim Fiyatı + KDV" formatıyla kesilmiş "İade Faturası" ile iade edilmelidir.

6- İade edilen ürünler tekrar satılabilinir özelliğini kaybetmemelidir. İade edilen ürün, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda ise ürün iadesi kabul edilemez.

7- Ürün tarafınıza hasarlı teslim edilmiş veya şirketimiz tarafından kaynaklanan sorun oluşmuş ise kargo iade masrafları tarafımıza aittir. Bunun dışında nedenlerle yapılan iade masrafları müşterilerimize aittir.

8- Geri iadeler anlaşmalı kargo şirketleri ile yapılmalıdır. Anlaşmalı kargo şirketimiz ARAS KARGO firmasıdır.

İade Süreci:

İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon yada e-mail ile bildirimde bulunulmalıdır. İade işleminiz onaylandığında size verilecek olan kargo gönderi talimatları doğrultusunda ürün iade edilmelidir.

Kurumsal faturalı ürünlerin iade işlemi için ürünün, kurum tarafından düzenlenen "Ürün Birim Fiyatı + KDV" formatıyla kesilmiş "İade Faturası" ile gönderilmesi ve yine aynı Ürün İade Formu yönergeleri doğrultusunda kargoya teslim edilmelidir. İade işlemi gerçekleşmeden önce tarafımıza telefon veya e-mail ile bildirimde bulunulmalıdır.

Birden fazla ürün iade edildiğinde ve tek bir kargo paketi ile gönderim yapılmalıdır.

İade ve değişimler için Cticaret.com haricinde farklı bir kuruluş ile temasa geçilmemelidir.
odeme yontemleri